سه شنبه22 آبان 1397                         خانه تماس با ما بایگانی  
 
بازدید: 164 تن
 

یادداشت 1202 وکیل مدافع بیگانگان


دكتر هوشنگ طالع
یادداشت 1202
وکیل مدافع بیگانگان
دولت هر کشور ، وکیل مدافع آن ملت به شمار می‌رود ؛ و این درحالی است که دولت جمهوری اسلامی به جای دفاع از حقوق تاریخی و مسلم ایران در دریای مازندران ، هر روز می‌کوشد که با ریختن آب در آسیاب دشمن ، منکر حقوق تاریخی ایران در این دریا شود .
روزنامه‌های جیره‌خوار و دستگاه صدا و سیما به جای دفاع از حقوق به حق ملت و مردم ایران در دریای مازندران ، وکیل مدافع بیگانگان گشته و با کسانی گفت‌وگو می‌کنند و به کسانی برنامه‌ی رادیویی وتلویزیونی می دهند تا منکر حقوق تاریخی ایران در دریای مازندران گردند .
راستی را باید گفت که دولت جمهوری اسلامی ، نه تنها وکیل مدافع ملت و مردم ایران نیست ؛ بلکه در مساله‌ی دریای مازندران نیز مانند مسایل هسته‌ای ، نقش خصم ملت و مردم ایران و خدمت به بیگانگان را بازی می‌کند .
در هر دو قرارداد 1921 و 1940 میان ایران و شوروی ، سخن از « سهم‌ِ بالسویه » است که مفهمومی جز « برابر » یا  50 ـ50 ندارد .
حتا پیش از دستینه شدن قرارداد 1940 ، سفیر کبیر شوروی در تهران که قرار بود قرارداد را از سوی حکومت شوروی امضا کند ، در نامه‌ای از وزیر امورخارجه‌ی ایران ( امضا کننده‌ی قرارداد از سوی ایران ) در خواست می‌‌کند که این دریا را « دریای ایران و شوری » بنامند که دولت ایران با آن موافقت می‌کند . تقدم نام ایران بر شوروی ، اگر به مفهوم سهم برتر ایران از شوروی در این دریا نباشد ، دستکم به مفهوم سهم برابر ایران و شوروی در این دریاست . این نامه و پاسخ وزیر امور‌خارجه‌ی ایران از منضمات قرارداد دریانوردی و بازرگانی ( قرارداد 1940 ) میان دولت شاهنشاهی ایران و اتحاد جماهیر شوروی می‌باشند .
باید بدانیم که گذشت از حق 50 درصدی ملت و مردم ایران در دریای مازندران ، در حکم تجزیه و خیانت آشکار به ملت و مردم ایران است .
سه شنبه 23 امرداد 1397 ـ هوشنگ طالع
فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:  


 
 
گروهبندی :
 

 
  پربازدیدترین ها:
 
توانمندی زبان فارسی در برابر زبان تازی ( عربی )

بحرين

واژگان فارسي را به‌كار گيريم

در شهر سوخته يافت شد: خط‌كش 5 هزار ساله با دقت نيم ميلي‌متر

شمار فارسي زبانان در سرزمين‌هاي خوارزم و فرارود


 
 
خانه| بایگانی | تماس با ما