سه شنبه20 آذر 1397                         خانه تماس با ما بایگانی  
 
بازدید: 334 تن
 

پاینده ایران اعلامیه حزب پان‌ایرانیست سکوت خفت‌بار جمهوری اسلامی و معنادار مراجع ، برابر جتایات آل‌خلیفه در بحرینپاینده ایران
اعلامیه حزب پان‌ایرانیست
سکوت خفت‌بار جمهوری اسلامی و معنادار مراجع ، برابر جتایات آل‌خلیفه در بحرین
سکوت مراجع شیعه در سال 1349 در برابر تجزیه‌ی بحرین و قراردادن بیشینه‌ی نزدیک به همه ( اکثریت قریب به اتفاق ) مردم ایرانی تبار و شیعی مذهب بحرین زیر سلطه‌ی اقلیت اندک و ناچپزِ تازی‌ تبار و اهل سنت ، هنوز هم ادامه دارد و حتا جمهوری اسلامی ، آیت‌الله سید صادق روحانی را که در آغااز انقلاب خواستار بازگشت بحرین به ایران شده بود ، سال‌های سال ، خانه‌نشین کرد ( در حصر خانگی قرارداد) .
جمهوری اسلامی نیز ، با وجود خیزش همه‌جانبه مردم بحرین ، علیه حکومت غاصب و زاده‌ی بریتانیا ، سکوت در پیش گرفت و هیچ یاری عملی از آنان به عمل نیاورد .
«رقصِ‌شمشیر » سران چاکر عرب در برابر و هم‌راه با « ارباب » ، بر کبر و گردن‌کشی حاکمان دست‌نشانده‌ی بحرین افزود و در نتیجه جرات یافتند تا در برابر سکوت خفت‌بار جمهوری اسلامی و معنادار مراجع تقلید جمهوری اسلامی، با زره‌پوش به خانه‌ی آیت‌الله شیخ قاسم یورش بردند و با شکستن در خانه‌ی مرجع عالی‌قدر هم‌خانمان و هم‌میهنان بحرینی ما ، حاضران در بیت ایشان را قتل عام کردند ؛ اما در جمهوری اسلامی « آب از آب » تکان نخورد ؟!
نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه که کمابیش از  یک‌سال پیش نمی‌توانستند از سد فداییان شیخ‌عیسی قاسم عبور کنند ، روز گذشته با پشتیبانی خودروهای زرهی و بولدوزرها به منزل او نزدیک شده و بعد از سرکوب خیل زیاد تحصن‌کنندگان، پیشوای مذهبی هم‌میهنان و هم‌خانماان بحرین را بازداشت کردند. منابع بحرینی می‌گویند یورش نیروهای امنیتی به مردم بی‌دفاع منطقه الدراز به شهادت 2 مدافع بیت حضرت آیت‌الله شیخ قاسم ، زخمی شدن بیش از 200 تن و بازداشت 150 نفر دیگر منجر شد. شیرزنان بحرینی نیز در صحنه حاضر بوده و در کنار مردان، از رهبر دینی خیزش ، دفاع می‌کردند.
 از روز یکشنبه که « بیدادگاه » رژیم غاصب و غیرقانونی آل‌خلیفه حکم علیه حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین مبنی بر یک سال حبس و پرداخت 100هزار دینار غرامت و مصادره‌ی حساب‌های مربوط به خمس را صادر کرد ، بخش‌های گوناگون این سرزمین بسیار ملتهب  است. بر پایه‌ی خبرها از منابع بحرین ، موانع امنیتی در خیابان البدیع در نزدیکی جای تحصن نامحدود مردم بحرین برابر خانه‌ی حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در الدراز افزایش پیدا کرده است.  نیروهای امنیتی رژیم حاکم ، روز گذشته با بیل‌های مکانیکی ، تجهیزات میدان الفداء ، محل تحصن فداییان شیخ عیسی قاسم را تخریب کرده و به سوی خانه‌ی  این روحانی مبارز با گاز اشک‌آور و شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای حمله کردند و دست‌کم یک فدایی کفن‌پوش را به شهادت رساندند و بیش از 100 نفر دیگر را زخمی کردند.
 نظامیان آل‌‌‌خلیفه هم چنین شماری از تحصن‌کنندگان را بازداشت کردند و با خود بردند. پس از این سرکوب، شمار زیادی از کماندوهای رژیم از پادگان الضلع عازم الدراز شدند و هم‌چنین بالگردها در ارتفاع کم بر فراز منزل حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به پرواز درآمدند. ، رژیم غاصب و غیرقانونی حاکم بر بحرین ، برای متفرق کردن زنان و مردانی که برای حفاظت از جان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تحصن کرده‌اند، از نیروهای «درک» اردنی و مزدوران سعودی استفاده کرد.
نیروهای امنیتی پس از بازداشت همه‌ی کسان درون خانه‌ی حضرت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ، اقدام به نصب حصار و سیم خاردار در اطراف آن کرده‌اند که گمان می‌رود به معنی « حصر » وی در خانه‌‌ شان است . در این میان اهالی منطقه الدراز با صدور بیانیه‌ای رژیم نژادپرست و مجرم بحرین را به اقدامات نژادپرستانه و ضدشیعیان و ظالمانه متهم کرده و مسؤولیت کامل پیامدهای ناشی از ورود نیروهای امنیتی به منطقه تحصن خود تحت هر لباس یا شکلی را متوجه دولت دانسته‌اند. آنها از حضور و بیداری فداییان شیخ عیسی قاسم استقبال کرده و تأکید کردند معادله فداکاری و جانفشانی در برابر هر تجاوز و حماقت قرار خواهد گرفت.
در این میان علمای بحرینی از همه مردم خواستند برای دفاع از ایشان، کفن‌پوش به منطقه الدراز بروند و در میدان الاعتصام تحصن کنند. علمای بحرین خاطرنشان کردند:
« اگر بخواهند (در بحرین) کربلا به پا کنند، ما فرزندان کربلا هستیم و از هر نقطه به صورت کفن‌پوش زن و مرد و کوچک و بزرگ خارج می‌شویم و در تمام مناطق، میدان فداییان برپا خواهیم کرد و به میدان فداییان بزرگ در الدراز کفایت نخواهیم کرد». در پاسخ به این فراخوان، مردم بحرین، اعم از زنان و مردان نیز به طرق مختلف و با پوشیدن کفن خود را به الدراز رساندند و مقابل خودروهای زرهی مزدوران امنیتی که در حال عزیمت به محل سکونت عیسی قاسم بودند، مانع ایجاد کردند.
جمعیت الأمل بحرین به یورش نیروهای امنیتی و خودروهای زرهی آل‌خلیفه به محل تحصن فداییان آیت‌الله عیسی قاسم و منزل وی واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است تعرض به مردم و ریختن خون آنها به بهانه‌های واهی از لحاظ دینی، اجتماعی و سیاسی امری مردود است همچنان که هرگونه تلاش برای تعرض به آیت‌الله عیسی قاسم پس از صدور حکم باطل در حق ایشان نیز امری کاملا مردود است. این جمعیت با اشاره به اینکه نظام بحرین به حمایت‌‌ کشورهای بیگانه از جمله آمریکا و انگلیس دل خوش کرده است، تأکید کرد این کشورها تنها به فکر منافع خود هستند. در این بیانیه آمده است مسؤولیت هرگونه تعرض به آیت‌الله عیسی قاسم در درجه اول متوجه حمد بن عیسی حاکم غیرقانونی و نامشروع بحرین است. گروه‌های انقلابی بحرین خواستار نافرمانی مدنی، اعتصاب عمومی و تظاهرات‌های گسترده بدون وقفه در همه مناطق این کشور شدند. علمای لبنان نیز با تأکید بر اینکه دفاع از شیخ عیسی قاسم بر تمام شیعیان منطقه خلیج ‌فارس ضروری است، از مردم بحرین خواستند به خیابان‌ها بیایند و از این رهبر مبارز دفاع کنند.
حزب پان‌ایرانیست ، چونان همیشه ، با همه‌ی توان از مبارزات مردم بحرین برای برافکندن حکومت غاصب و غیرقانونی آل‌خلیفه بر این سرزمین پشتیبانی می‌کند و تلاش‌های هم خانمانان و هم‌میهنان بحرینی را در راه  پیوند « دوباره »  ارج می‌نهد .
                                                         پاینده ایران
تهران ـ سوم خردادماه 1396 ( سالروز خجسته آزادی خرم‌شهر )
                   دفتر مرکزی حزب پان‌ایرانیست
                      ( هیات اجرایی / هاج ) 


فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:  


 
 
گروهبندی :
 

 
  پربازدیدترین ها:
 
توانمندی زبان فارسی در برابر زبان تازی ( عربی )

بحرين

واژگان فارسي را به‌كار گيريم

در شهر سوخته يافت شد: خط‌كش 5 هزار ساله با دقت نيم ميلي‌متر

شمار فارسي زبانان در سرزمين‌هاي خوارزم و فرارود


 
 
خانه| بایگانی | تماس با ما